İZOLASYON, SU, SES VE ISI YALITIMI

İstanbul Yapı İnşaat firması olarak kurulduğumuz günden beri müşterilerimize yaşadıkları ev,ofis,otel ve işyeri gibi ortak yaşam alanlarındaki yapıların Su yalıtımını, Ses yalıtımını ve Bina ısı yalıtımlarını, kullandığımız teknolojik ekipmanlarımız ile garantili bir şekilde çözerek müşterilerimizin yüzünü güldürmeye devam ediyoruz.

Her biri dalında uzman kadromuzla siz değerli müşterilerimize, hızlı, profesyonel ve en kaliteli hizmeti sunmaktan mutluluk duyarız. Firma olarak teknolojiyi yakından takip ediyoruz. İşimizde kullandığımız malzeme kalitesini ve iş verimini artırarak müşterilerimizin memnuniyetini kazanarak daha kaliteli ve iyi bir hizmet vermek için çalışıyoruz.

Yaptığımız projeler ve referanslarımız kalitemizin göstergesidir.

NELER YAPIYORUZ ?

Su yalıtımı; Yapıları tehdit eden önemli faktörlerden biriside su’dur.. Yapıların proje aşamasında doğru şekilde tasarlanarak inşa edilmesi, dış etkenlerden korunması yapıların uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.Heryönden gelebilecek su, nem vb gibi olumsuz etkenlere karşı yapıları korumak amaçlı, yapıların yüzeylerine uygulanan işleme su yalıtımı denmektedir.

Su Yalıtımının Faydaları

 • Betonun içindeki demirlerin pas tutmasını engeller, taşıma kapasitesinin düşmesini önler ve yapının depreme karşı dayanıklılığını korur.
 • Suyun çatılardan ve tavanlardan damlamasını, bodrumları basmasını önleyerek sağlıklı ve konforlu ortamlar sağlar.
 • Yapıların ömrünü uzatır, bakım giderlerini azaltır, böylece tadilatların seyrek oluşu maddi yönden tasarruf sağlar.
 • Depolarda ve havuzlarda su kaçaklarını önler ve su kalitesini korur.
 • Yapılarda bakteri ve küf oluşmasını engeller.
 • Ses yalıtımı; yaşanan ortamı istenmeyen seslerden yalıtarak gürültünün zararlı etkilerinden korunmak, gürültülü alanlardan çevreye yayılan sesi azaltmak ve sinema, kayıt stüdyosu gibi mekanlarda uygun kullanım koşulları oluşturmak amacı ile yapılan uygulamalardır. Ses yalıtımı günümüzde gerek evlerde, gerekse iş yerlerinde en çok kullanılan yalıtım türleri arasında yer almaktadır. Bunun nedeni binalarda yapılacak gürültülerin diğer ev sahiplerini etkilememesidir. Bundan dolayı ses yalıtım sistemleri de en az ısı yalıtım sistemleri kadar önemlidir.

  Isı yalıtımı; Isı, doğal olarak yüksek sıcaklıktan, düşük sıcaklığa doğru akar ve direncin en az olduğu yol boyunca en fazla ısı akışı oluşur. Yüksek sıcaklık bölgesinin yanından, düşük sıcaklık bölgesine bir sıcaklık gradyeni oluşur. Isı yalıtımı, sıcaklık gradyeni içinden olan ısı akışını düşürerek, sıcaklık gradyenini korur.

  İç mekanlarda Daha hijyenik, daha az rutubetli, kış ve yaz aylarında daha sıcak veya daha soğuk bir atmosfer sağlaması sebebiyle ve bu sayede yaşam standartını yükselterek, daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam şansı tanıması sebebiyle mutlaka ısı yalıtımı yapılmalıdır.

  Yapılacak dış cephe ısı yalıtımları, iç mekanlarda oluşabilen bir çok sorunun önüne geçebildiği gibi, yaşadığınız binanın duvarlarının dış etkilerden tamamen yalıtılması sayesinde, çok daha güçlü ve uzun ömürlü olmasınıda sağlamaktadır. Mevsimlere göre yazın sıcak havanın içeriye, soğuk havanında dışarıya çıkmasını, kış aylarında bunun tersi olarak dışarıdaki soğuk havanın içeriye, içerideki sıcak havanın dışarıya çıkışını engelleyerek, düzgün ve sağlıklı bir iklimleme olanağı sunar.

  Bu sayede oluşan enerji tasarrufu bile, dış cephe ısı yalıtımının maliyetini en az iki en fazla üç sene içerisinde karşılamakta ve oluşturduğu yüksek standarttaki yaşam olanağıda extra kar olarak yaşamımıza yansımaktadır. Isı yalıtımları sadece dış cepheye yapılmamalıdır. Isı yalıtımı binalarınızın temelinden, çatılara kadar enerji kaçağı oluşabilecek ve aynı zamanda dış etkilere maruz kalabilecek her katmana yapılmalıdır.