PEYZAJ - ÇEVRE DÜZENLEMESİ

Peyzaj Nedir ?

Peyzaj, çevremizde olan park, bahçe veya alanların estetik bir şekilde düzenlenmesine verilen isimdir. Sadece bitkileri düzenlemek olarak düşünülen peyzajda bitkilerin sürekli formunu koruması için sulama sistemleri, aydınlatma ve zemin düzenlemesi de yapılmaktadır.

Profesyonel Peyzaj Hizmetleri

Ülkemizde son yıllarda kurumsallaşan ve profesyonel olarak hizmetler verilmeye başlanan peyzaj sektöründe İstanbul Yapı İnşaat firması olarak temel amacımız, tüm dünyada gelişen ve değişen peyzaj kriterlerine uygun olarak, yenilikleri, son trendleri takip ederek bölge koşullarına uygun,modern,kalıcı ve sürdürülebilir peyzaj projeleri üretip, peyzaj uygulamaları yapmaktır.

Bir projenin üst düzey peyzaj ekibiyle, hedeflenen kalite,bütçe ve zamanda tamamlanmasını sağlayacak optimum çözümler sunuyoruz.

 

Peyzaj Çeşitleri

Genel olarak peyzaj doğal ve kültürel olmak üzere ikiye ayrılır.

Doğal Peyzaj : Doğada kendiliğinden var olan objeler ile tabiat hayatının oluşturduğu sentezdir.

Kültürel Peyzaj : Doğadaki varlıkların veya objelerin insan mahareti ile yer değiştirmesi ve hareketlenmesi sonucunda oluşturulmuş  yerler kültürel peyzajı oluşturur. Kültürel peyzaj çeşitleri kullanım durumlarına göre isimlendirilir. Bunlar ;

Kırsal Peyzaj : Meyve-sebze bahçeleri, tarım alanları, çiçekçilik işletmeleri vb. tesisler bu sınıfa girerler. Sakin ve huzur veren bir yapıya sahiptir.

Kentsel Peyzaj : Kentlerde yapılaşma sonucu oluşan beton yığınlarının çevresi ile birlikte yarattığı peyzajdır. İnsanı doğaya yakınlaştıran bahçe, site bahçeleri, gezi alanları, parklar, meydanlar vb. alanlar görünür.

Endüstri Peyzajı : Sanayi tesislerinin, maden ocaklarının ve endüstriyel diğer mekanların oluşturduğu çirkin görüntüleri gizlemek ve çevre kirliliğini azaltmak için yapılan peyzajdır.

Yol Peyzajı : Geniş karayolları yapılırken tahrip edilen doğal peyzajı yeniden düzenlenmesi için yapılan çalışmalardır.

Orman Peyzajı  : Ormancılıkla ilgili faaliyetler sonucu doğmuş olan peyzaj tipidir.

Turstik Peyzaj : Turistik yerler, tatil köyleri, sportif tesisler vb. alanlar için yapılan peyzaj tipidir.

Peyzaj Mimarlarımız ile tüm peyzaj, park ve bahçe düzenlemelerinde firmamızdan her türlü desteği alabilirsiniz. Fiyat teklifi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İstanbul Yapı İnşaat firması olarak küçük büyük bütün peyzaj çalışmalarınızda, bahçe bakım ve onarım işlerinizde yanınızdayız.